Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

S’Illot a Sa Coma - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Ostrov Mallorca ponúka ideálne podmienky pre výlety. Po celom ostrove je roztrúsené veľké množstvo historických pamiatok a súčasťou Mallorky je aj prekrásna príroda.

Snáď najviac navštevované je hlavné mesto ostrova – Palma de Mallorca. Nad mestom sa týči hrad Bellver. Hrad pochádza z 13. storočia a bol dokončený za vlády Jakuba II.. Bellver nikdy nebol sídlom kráľov, no slúžil iba ako nedobytná pevnosť a neskôr ako  väzenie. No jednoznačne najpôsobivejšou architektonickou pamiatkou je stredoveká gotická katedrála Svetla. Je jedna z najväčších tohto druhu na svete. Začala sa stavať v roku 1230, počas vlády prvého katolíckeho kráľa Jakuba I.. Katedrála je „zmesou“ rôznych stavebných štýlov - od gotiky až po modernizmus. V interiéri je možné obdivovať diela katalánskeho architekta Gaudiho zo začiatku 20. storočia. Nemenej zaujímavý je aj susedný kráľovský palác Almudaina. Dodnes tu pri svojich návštevách úraduje španielsky kráľ. Pozoruhodné sú tiež šľachtické paláce s impozantnými nádvoriami a záhradami, ktoré tvoria srdce starého centra mesta Palma. Za pozornosť rozhodne stojí aj miestne múzeum svetoznámeho maliara Juana Miró, ktoré uchováva viac ako tisíc jeho prác.

Obľúbené je aj návšteva letoviska El Arenal. Práve tu sa totiž nachádza novovybudovaný vodný park „Aquacity“, ktorý sa zaraďuje medzi najväčšie a najmodernejšie na celom svete.

Nemenej zaujímavý je aj jaskynný systém de Campanet. Jaskyne sa nachádzajú zhruba 3 km od mesta Componet. Systém je síce jeden z najmenších na ostrove, no jedná sa o najveľkolepejšie jaskyne v celom okolí. Jaskyne boli objavené v roku 1945 a o tri roky boli sprístupnené verejnosti. Prekrásny je aj Martel - najväčšie podzemné jazero na svete.  V mestečku Campanet sa nachádza aj kostol z roku 1220.

Turistom sa odporúča navštíviť pohorie  Sierra de Tramontana. Zaujímavé je aj údolie  Lluc so starým kláštorom. Vo vnútri kláštora je umiestnená soška Panny Márie – Moreneta – patrónka ostrova Mallorca.

Kto si prenajme automobil, musí tiež navštíviť malebnú dedinku Valldemosa, ktorá je známa svojim kartuziánskym kláštorom, ktorý preslávil milenecký pár zo začiatku 19. storočia – Frederic Chopin a Georgie Sandová. a starobylú mallorquinskú usadlosť zo 16. storočia – Son Amar.