Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Mallorca - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Ostrov Mallorca je najväčší a snáď aj najznámejší ostrov z Baleárskeho súostrovia. Zároveň je aj najväčší ostrov Španielska. Má rozlohu 3.618 km², je 110 km dlhý a 60 až 90 km široký. Mallorca bola známa už v minulosti. Predtým ju okupovali Rimania, potom zase Maurovia, po ktorých tu zostal najväčší počet pamiatok.
Prekrásna je aj príroda na ostrove. Vysoké strmé štíty pohoria Sierra de Tramuntana, ktoré ako mohutná stena lemujú severozápadné pobrežie ostrova, sa týčia nad idylickými údoliami chránenými skalnatými vrcholmi. Okrem divokej vegetácie je na každom vhodnom mieste hôr pôda využitá na pestovanie olív. Nezabudnuteľným okamžikom je tzv. "sneh na Mallorce", keď vo februári rozkvitnú kvety niekoľko miliónov mandlí. Na pobreží sa nízke skalnaté útesy striedajú s piesočnými plážami. Najkrajšia a turisticky najvýznamnejšia oblasť, kde sa nachádzajú tie najlepšie pláže, sa nazýva Zátoka paliem. Jedná sa o morské pobrežie, ktoré sa nachádza okolo hlavného mesta ostrova Mallorca.
Hlavným mestom je Palma de Mallorca. To je označované ako centrum zábavy na celom ostrove. Od druhej polovice 20. storočia sa postupne na Mallorke rozvíjali letoviská, ktoré dnes navštevujú tisíce turistov ročne. Pre dovolenkárov tu sú vybudované tie najlepšie podmienky, okrem toho aj klimatické – subtropické podnebie zaručuje až 300 slnečných dní v roku.