Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Platja d’Aro - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Platja d’Aro ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva predovšetkým v noci, preto sa tu nachádza niekoľko barov, diskoték, kasín. Najviac ich je možné nájsť na hlavnej triede mestečka a plážovej promenáde. Práve na nej je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické španielske špeciality.  Platja d’Aro má charakter pokojnejšieho mestečka ako jeho susedia.

Pineda de Mar ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Na miestnych skalnatých útesoch je možné vykonávať horolezectvo. Okrem toho je  v letovisku možné si aj dobre zahrať golf. 18-jamkové ihrisko je od pobrežia vzdialené zhruba 3 km.

Atraktívne je aj staré mesto Platja d’Aro s opevneným kostolom. 

Stredisko je vzdialené zhruba 80 km od Barcelony, s ktorou má výborné dopravné spojenie. Preto transport z medzinárodného letiska trvá zhruba hodinu a pol.

Letovisko sa zaraďuje medzi pokojnejšie strediská na celom pobreží Costa Brava. Je odporúčané predovšetkým rodinám s malými deťmi a tým, ktorí hľadajú na svojej dovolenke pokoj. Mesto navyše nie je prepchané hotelovými komplexmi, preto je tu aj menej turistov v ako okolitých letoviskách. Platja d’Aro ponúka ideálne služby, prekrásnu pláž a zaujímavé okolie.