Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Tossa de Mar - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Tossa de Mar, klikni

Mestečko Tossa de Mar sa nachádza zhruba 95 km severne od Barcelony. Je situovaná na pobreží Costa Bravy, v provincii Girona. Jedná sa o najmalebnejšie katalánske mestečko s veľmi príjemnou atmosférou. Tossa de Mar sa označuje aj ako perla celého pobrežia Costa Brava.

Letovisko má veľmi bohatú históriu. Tossa de Mar bola založená ešte v 8 stor. pred. n. l. benátskymi kolonizátormi. Za pár rokov sa stala Tossa dôležitým prístavom, ktorí Rimania využívali aj počas Punských vojen. Neskôr sa mesto stalo sídlom významného šľachtického rodu – Torres de la Maresme. Z tohto obdobie sa zachovali pozostatky stredovekého hradu a pevnosti. Po protihabsburgskom povstaní v 18. storočí mesto stratilo význam a zmenilo sa na malú rybársku dedinku. Ďalší rozvoj Tossa de Mar bol zaznamenaný až v 90. rokoch 20. stor., keď sa stal významným turistickým centrom, ktorým je dodnes.

V súčasnosti má mestečko zhruba 5000 obyvateľov. Mesto však turistom neponúka len krásne pamiatky. Mesto je malým kultúrnym centrom celej oblasti, v centre sa nachádza múzeum a galéria, okrem toho sa každoročne konajú v meste hudobné slávnosti. Tossa de Mar má navyše zaujímavé okolie. Pláže v okolí mesta boli ocenené Modrou vlajkou za čistotu prostredia a samotného mora.

Tossa de Mar je ideálnym miestom pre pokojnú dovolenku. Mestečko nemá tak komerčný charakter ako iné strediská na Costa Brave