Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Platja d’Aro - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Platja d’Aro a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Stará časť Platja d’Aro, ktorá je vzdialená zhruba 3 km od pobrežia, je ideálnym miestom pre krátky výlet. Ponúka krásne historické centrum s pamiatkami. Medzi najvýznamnejšiu pamiatku patrí jednoznačne opevnený kostol.  Oplatí sa navštíviť aj susednú dedinku S'Agaró. Tá ponúka nádherné skalnaté pobrežie a zaujímavú architektúru.

Určite sa oplatí zájsť do 80 km vzdialenej Barcelony. Je to hlavné mesto Katalánska a druhé najväčšie mesto v celom Španielsku. Turistom ponúka prekrásne pamiatky, zaujímavú architektúru, moderné múzeá, zábavné parky, obchody a kultúru. Snáď najzaujímavejšie sú samostatné diela architekta Antoniho Gaudího (1852–1926). Tie sú  súčasťou barcelonskej architektúry alebo ležia v jej bezprostrednej blízkosti. Gaudího práce výrazne ovplyvnili vývoj svetovej architektúry a stavebných technológií na prelome 19. a 20. storočia. Park Guell, Palacio Buell, Casa Vicens, Casa Mila či práce na fasáde Sagrady Familia, to všetko sú staviteľské skvosty osobitého rázu, ktorými Antoni Gaudí silne zasiahol do záhradného plánovania, sochárstva a vôbec všetkých dekoratívnych umení. Okrem toho je možné navštíviť úžasné galérie alebo navštíviť miestne divadlá, či futbalové zápasy klubu FC Barcelona.  

V meste Girona je zase galéria Salvatora Dáliho.

Ďalej do vnútrozemia sa nachádza mesto Palafrugell. Okrem zaujímavého centra je možné v ňom aj dobre nakúpiť. Nad mestom sa vypína menšia pahorkatina, ktorá je ideálna pre turistiku. 

Tiež je možné navštíviť perlu celého pobrežia Costa Brava – letovisko Lloret de Mar. Práve toto stredisko bolo vystavané na pobreží medzi úplne prvými. Poskytuje prekrásnu plážovú promenádu, zábavné parky, obchody a nádherné pláže. Staré mesto ukrýva románsky kostol Ermita De Sant Quirze z roku 1079 a románsky kostol Ermita de la Mare de Déu de les Alegries (tiež z roku 1079). Zaujímavý je aj miestny secesný cintorín Cementiri Modernista (1900) s veľkým množstvom obdivuhodných skulptúr. Obľúbené je aj miestne múzeum a aréna s býčími zápasmi.

Určite sa oplatí navštíviť aj okolité menšie strediská ako napr.: Palamós a Sant Feliu de Guixols.

Ak Vás okúzli katalánska kultúra a architektúra, je možné absolvovať výlet po okolitých malých dedinkách. Každá z nich ukrýva jedinečnú atmosféru.