Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Marbella - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Marbella ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva aj v noci, nachádza sa tu  veľké množstvo barov a diskoték. Centrum plné zábavy môžeme nájsť v Puerto Banús. V centre a na plážovej promenáde je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické španielske špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť aj zopár pouličných muzikantov. Raz týždne sa tu koná trh. V obchodoch sú ceny o niečo vyššie ako v okolitých letoviskách.

Turisti majú možnosť navštíviť miestne múzeá. Atraktívne je múzeum bonsajov alebo Museo del Grabado Español Contemporáneo s dielami od svetoznámych maliarov ako napr. Picasso, Miró, Dalí alebo Tapies. Zaujímavé je aj múzeum archeológie.

Marbella  ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Odporúča sa aj cyklistika. V okolí mesta sú výborné podmienky pre golf. Nachádza sa tu niekoľko golfových ihrísk, ktoré sú vyhľadávané hráčmi z celého sveta. Atraktívne sú aj prechádzky na koňoch. V Marbellskom prístave kotvia tie najdrahšie jachty z celého sveta. Miestne pláže sú ocenené Modrou vlajkou za čistotu prostredia a mora.

Marbelle je možné nájsť aj staré centrum. Architektonicky zaujímavé je napr. radnica zo 16. stor. alebo veža Torre Ladrones. Turisti musia navštíviť aj miestnu pevnosť Alcazaba.

Mesto organizuje počas celého roka rôzne slávnosti. Medzi najvýznamnejšie patrí slávnosť 11. júna a 16. júla – oslava všetkých rybárov a námorníkov.

Marbella má štatút prepychového letoviska. V súčasnosti tu majú postavené svoje letné sídla viaceré známe hviezdy svetového šoubiznisu ako napr. Antonio Banderas, Rod Stewart alebo Julio Iglesias. V meste žije okolo 125 tisíc obyvateľov.

Jedná sa o letovisko, ktoré je ideálne pre aktívnu dovolenku. Vhodné je aj pre rodiny, ktoré sa na dovolenku vyberú s malými deťmi.