Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Marbella - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Marbella a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Samotné  mesto a jeho historické centrum prekvapí každého návštevníka. Preto je možné urobiť si malý výlet po mestských atrakciách a pamiatkach.

Zhruba 50 km južne od Estepony  sa nachádza britská kolónia Gibraltár. Oblasť má strategickú polohu a umožňuje kontrolovať Gibraltársku úžinu - spojenie medzi Stredozemným morom a Atlantikom. Gibraltár má rozlohu 6,5 km². V meste sa nachádza niekoľko známych pamiatok a turistických atrakcii, ako napr. Upper Rock Nature Reserve – miesto s krásnymi výhľadmi, Gibraltar Museum, Trafalgar Cemetery -  cintorín britských námorníkov padlých v bitke pri Trafalgare alebo Europa Point – najjužnejší bod európskeho kontinentu.

Počas viacerých vojen v minulosti sa v Gibraltári vybudoval premyslený systém tunelov a pevností. Počas známej vojny za americkú nezávislosť sa Francúzi a Španieli rozhodli získať dôležité územie Gibraltáru. Práve počas tejto vojny sa v skale nad pevnosťou začal hĺbiť dômyselný systém tunelov. V nich boli umiestnené ťažké delá. Po skončení obliehania sa práce na výstavbe tunelov neukončili, ale pokračovali ďalej.  Pod Notch bola otvorená aj najväčšia komora nazvaná St. George´s Hall. Tu bola inštalovaná skupina až siedmich diel. Počas 2. svetovej vojny bolo vystavaných ďalších asi 45 kilometrov tunelov. Dnes je pevnosť veľkou atrakciou.

Turistom sa odporúča aby si urobili malý výlet do zhruba 45 km vzdialenej Malágy. Jedná sa o 6. najväčšie mesto v Španielsku. Zaujímavé je najmä centrum mesta, pri prístave. Medzi viacerými architektonickými skvostami dominuje katedrála Façade of the Cathedral. Okrem toho je možné nájsť v meste aj starú arénu pre býčie zápasy. V meste sa narodil Pablo Picasso, ktorý tu má galériu. Je to najnavštevovanejšia atrakcia mesta. Rovnako atraktívne sú však aj pozostatky arabského mestečka Alcazaba a starého kamenného divadla.

Zaujímavý je aj Selwo Safari Park, s viac ako 2000 zvieratami, ktoré žijú vo voľnej prírode. Odporúča sa navštíviť aj okolité letoviská alebo horské dedinky v pohorí Sierra Blanca.