Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Benalmádena - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Benalmádena, klikni

Letovisko Benalmádena sa nachádza priamo v centre pobrežia Costa del Sol, v Andalúzii. Je situovaná v tesnom susedstve letoviska Terromlinos a mestečko je vzdialené len 20 minút od medzinárodného letiska Malaga. Charakteristickým znakom mesta je hora Calamorro, ktorú vidieť už z diaľky.

Benalmádena sa rozdeľuje na 3 časti: prímorská časť Costa, staré mesto Pueblo a priemyselná zóna Arroyo de la Miel.  Pre turistov je vyhradená najmä Banalmádena Costa, ktorá sa nachádza priamo pri 9 km dlhej pláži. Arroyo de la Miel zase poskytuje turistom zábavu. Nachádza sa tu vodný park a zábavný park Tivoli World. Turistom, ktorí na svojej dovolenke preferujú pokoj sa odporúča dedinka Banalmádena Pueblo, ktorá si zachovala pôvodný andalúzsky ráz a slúži predovšetkým miestnym obyvateľom.  

Pôvodné mestečko bolo v minulosti osídlené Féničanmi, Kartágijcami, Rimanmi či arabmi. Každý z národov tu po sebe zanechal určitú stopu. 

Banalmádene je vystavaný aj jeden z najlepších športových prístavov na celom svete. Každoročne sa na pobreží mestečka konajú závody regát a tiež aj medzinárodná súťaž v rybolove.

Benalmádena je ideálne miesto pre pokojnú, ale aj aktívnu dovolenku. Najživšia časť letoviska je Puerto Marina, kde je možné naraziť na celkom bohatý nočný život. Stredisko sa odporúča aj rodinám, ktoré sa chystajú na dovolenku s malými deťmi.