Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Torremolinos - Výlety

Letovisko Torremolinos a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.

Turistom sa odporúča aby si urobili malý výlet do zhruba 18 km vzdialenej Malágy. Jedná sa o 6. najväčšie mesto v Španielsku. Zaujímavé je najmä centrum mesta, pri prístave. Medzi viacerými architektonickými skvostami dominuje katedrála Façade of the Cathedral. Okrem toho je možné nájsť v meste aj starú arénu pre býčie zápasy. V meste sa narodil Pablo Picasso, ktorý tu má galériu. Je to najnavštevovanejšia atrakcia mesta. Rovnako atraktívne sú však aj pozostatky arabského mestečka Alcazaba a starého kamenného divadla.

V okolí Torremolinos sa rozprestiera náhorná plošina Sierra Nevady, ktorá je ideálne najmä pre turistov. Charakteristickým znakom mesta je hora Calamorro, ktorú vidieť už z diaľky. Na jej vrchol vysoký 750 metrov nad morom sa dá vyviesť lanovkou.

Zaujímavý výlet je aj do neďalekého Banalmádenu. Mestská časť Arroyo de la Miel  poskytuje turistom zábavu. Nachádza sa tu vodný park a zábavný park Tivoli World. Zaujímavý je aj tzv. Parque de la Paloma – Holubí park. Jedná sa o prekrásny park, v ktorom žije veľa zvierat. Atraktívny je najmä pre deti. Obľúbený je aj morské akvárium v Benalmadena Puerto Marina s morským tunelom a vybudovaným strateným mestom – Atlantídou. Starú atmosféru, typickú pre andalúzske dedinky, si zachovala historická časť letoviska - Banalmádena Pueblo. Nachádza sa tu aj malý letohrádok Castillo Colomares. Za výlet určite stojí hora Calamorro, ktorú vidieť už z diaľky. Na jej vrchol vysoký 750 metrov nad morom sa dá vyviesť lanovkou. V Banalmádene je vystavaný aj jeden z najlepších športových prístavov na celom svete. Každoročne sa na pobreží mestečka konajú závody regát a tiež aj medzinárodná súťaž v rybolove.

Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku