Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Almuňecar - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Almňecar ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva aj v noci, nachádza sa tu  veľké množstvo barov a diskoték. V centre a na plážovej promenáde je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické španielske špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť aj zopár pouličných muzikantov. Raz týždne sa tu koná aj trh.

Almňecar má veľmi bohatú históriu. Minulosť tu zanechala prekrásne pamiatky. Keď bolo mestečko osídlené Arabmi, bol tu vystavaný Castillo de San Miguel (nachádza sa v ňom dnes múzeum) a ochranné veže, ktoré stoja dodnes. Počas archeologických vykopávok v 20. stor. tu bolo objavených 132 hrobiek pochádzajúcich z obdobia, keď mestečko obývali Rimania. Miesto archeologického nálezu je možné navštíviť, nazýva sa Necrópolis Puente de Noy a nachádza sa neďaleko Avenida del Mediterráneo. Zaujímavá je aj nekropola Puente de Noy, ktorú vybudovali Feničania. Okrem toho stojí určite za návštevu aj kostol Encarnación, navrhnutý známym architektom Juanom de Herrerou.

Turistom sa odporúča navštíviť miestne archeologické múzeum. Zaujímavé múzeum sa nachádza aj v Castillo de San Miguel.

Almňecar ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Odporúča sa aj cyklistika.

Almňecar je pomerne pokojné letovisko, vhodné predovšetkým pre tých, ktorí nemajú radi na svojej dovolenke ruch veľkomesta. Je ideálne aj pre rodinné dovolenky, s malými deťmi.