Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Almuňecar - Pláže

Letovisko Almňecar ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori. Mestečko ponúka 4 pláže. Najobľúbenejšia je Playa de San Cristóbal, nachádzajúca sa na západe od strediska. Odporúčaná je aj Playa de Cantarrijan. Medzi pokojnejšie pláže je možné zaradiť aj Playa La Herradura – tá je dlhá viac ako dva kilometre a je chránená výbežkami La Punta de la Mona a Cerro Gordo. Málo známa je aj pláž Playa del Muerto – v preklade „pláž mŕtveho“. Názov je odvodený z ticha, ktoré tu panuje.

Pláže v Almňecar sú tvorené okruhliakmi, sú pomerne široké. Vďaka pozvoľnému vstupu do mora, je letovisko  vhodné aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov.

Na niektorých plážach je možné prenajať si ležadlo, slnečník a kompletný plážový servis. Popri pláži sa nachádza veľké množstvo barov a reštaurácii. Tiež je možné vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Je možné si požičať aj vodné bicykle.

Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku