Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Almuňecar - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Almňecar a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Samotné  mesto Almňecar a jeho historické centrum prekvapí každého návštevníka. Preto je možné urobiť si malý výlet po mestských atrakciách a pamiatkach.

Zhruba 40 minút od mesta sa nachádza prírodný park Peña Escrita.

Mesto, ktoré určite stojí za návštevu je Granada. Leží vo vnútrozemí, pod horami Sierry Nevady. Jedná sa o hlavné mesto stredovekého Grandaského kráľovstva. Na dvoch susediacich kopcoch, stojí prekrásny súbor palácov - Alhambra a Albaycín. Východne od Alhambry ležia záhrady bývalej vidieckej rezidencie (Generalife) emirov, ktorý vládli tomuto regiónu Španielska v 13.-14. storočí. Sídelný dištrikt Albayzín je bohatý na maurské staviteľské prvky harmonizujúce s tradičnou andalúzskou architektúrou. Samotné staré mesto je zmes stoviek historických pamiatok. Celé mesto, rovnako ako aj jeho paláce, sú zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Turistom sa odporúča aby si urobili malý výlet do zhruba 80 km vzdialenej Malágy. Jedná sa o 6. najväčšie mesto v Španielsku. Zaujímavé je najmä centrum mesta, pri prístave. Medzi viacerými architektonickými skvostami dominuje katedrála Façade of the Cathedral. Okrem toho je možné nájsť v meste aj starú arénu pre býčie zápasy. V meste sa narodil Pablo Picasso, ktorý tu má galériu. Je to najnavštevovanejšia atrakcia mesta. Rovnako atraktívne sú však aj pozostatky arabského mestečka Alcazaba a starého kamenného divadla.

Pre výlet sú atraktívne aj okolité letoviská ako napr. Nerja alebo La Harrudara.

V okolí Almňecar sa rozprestiera náhorná plošina Sierra Nevady, ktorá je ideálne najmä pre turistov.