Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Pineda de Mar - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Pineda de Mar ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva predovšetkým v noci, preto sa tu nachádza veľké množstvo barov, diskoték a kasín. Najviac ich je možné nájsť na hlavnej triede mestečka a plážovej promenáde. Práve na nej je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické katalánske špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť aj  pouličných muzikantov. Navyše sa každý piatok v meste konajú trhy, na ktorých sa dajú kúpiť naozaj zaujímavé a jedinečné suveníry. Pineda de Mar má však charakter pokojnejšieho mestečka ako jeho susedia.

Pineda de Mar je aj známym kultúrnym centrom v celej oblasti, predovšetkým preto, že tu sídli Tharratsavov ústav grafického umenia. Práve tam sú umiestnené aj výtvarné diela od známeho španielskeho maliara Josepa Tharratse.

Blízko Pineda de Mar, pri neďalekom meste Palafolls, sa nachádza známy zábavný park Marineland. Pre deti je určený aj park Parc Francesc Macia.  Okrem toho je možné zažiť zábavu aj priamo v meste. Počas celého roka sa v letovisku konajú slávnosti či menšie festivaly.

Pineda de Mar ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a môžete tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie.

Atraktívne je aj staré mesto Pineda de Mar s domami z 11. storočia. 

Stredisko je vzdialené zhruba 55 km od Barcelony, s ktorou má výborné dopravné spojenie.

Letovisko sa zaraďuje medzi pokojnejšie strediská na celom pobreží Costa Maresme, respektíve na Costa Brave. Je odporúčané predovšetkým rodinám s malými deťmi a tým, ktorí hľadajú na svojej dovolenke pokoj. Mesto navyše nie je prepchané hotelovými komplexmi, preto je tu aj menej turistov v ako okolitých letoviskách. Pineda de Mar ponúka ideálne služby, prekrásnu pláž a zaujímavé okolie.