Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Las Palmas - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Las Palmas, klikni

Las Palmas je hlavné a zároveň aj najväčšie mesto celého súostrovia Kanárskych ostrovov. Tiež je centrom ostrova Gran Canaria a provincie Las Palmas. Mesto sa nachádza na severovýchode ostrova.

Las Palmas má pomerne bohatú históriu. Archeologické náleziská dokazujú, že mesto bolo osídlené už v dávnej minulosti. Mesto však bolo oficiálne založené v roku 1478. Snáď najstarším dôkazom histórie je miestny kostol sv. Anny z roku 1497 a pevnosť Castillo de la Luz z roku 1493. Stará štvrť mesta, známa pod názvom Vegueta , je dokonca zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO. V meste dokonca istý čas býval aj Krištof Kolombus. Las Palmas rástlo na význame a dnes v ňom žije viac ako 377 tisíc obyvateľov – čiže väčšia polovica populácie ostrova Gran Canaria. Aj pre túto skutočnosť je mesto pomerne rušná metropola.

Zatiaľ čo juh ostrova Gran Canaria je preplnený turistami, zostal Las Palmas na severe „ešte stále“ španielskym veľkomestom s internacionálnym charakterom. Mesto je kultúrnym centrom, plným zábavy.

Las Palmas obklopujú dlhé piesočnaté pláže poskytujúce výborné zázemie pre aktívne strávenú dovolenku. Nekonečné bulváre v centre metropoly lemujú stovky obchodov, barov, reštaurácii. Mesto ožíva najmä v noci. Odporúča sa predovšetkým turistom mladších ročníkov, ktorí sa chcú zabávať, no ideálne je aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi.