Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Maspalomas - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Maspalomas, klikni

Letovisko Maspalomas sa nachádza na južnom pobreží ostrova Gran Canaria. Považuje sa za jedno z najatraktívnejších stredísk v celom súostroví. Stredisko voľne nadväzuje na susedné Playa del Inglés, s ktorým je prepojené.

Ešte v nedávnej minulosti bola oblasť súčasného mestečka len púštnou krajinou, plnou pieskových dún. Až v 60. rokoch sa rozhodol gróf de la Vega Grande, majiteľ tohto nehostinného pásu zeme, že tu vystavia letovisko svetových kvalít. Stredisko sa podarilo dobudovať za pár rokov, no rástlo až do roku 1987. Práve vtedy vyhlásili okolité pieskové duny za chránené a rozširovanie strediska bolo zastavené. V súčasnosti v ňom žije cez 35 tisíc obyvateľov. Napriek rýchlemu rastu mesta, letovisko nepôsobí gýčovito.

Dnes Maspalomas ponúka ideálne podmienky pre šport. Medzi najväčšie lákadlá letoviska je možné zaradiť nádherné 18-jamkové golfové ihrisko alebo najväčší aquapark na celých Kanárskych ostrovoch.

Maspalomase boli vybudované tie najluxusnejšie hotelové komplexy na ostrove Gran Canaria. Okrem toho mesto ponúka aj výborné podmienky pre nakupovanie.

V blízkosti nájdeme atraktívnu chránenú oblasť s vizážou afrických púští - Dunas de Maspalomas. Piesok na miestnych plážach je zaujímavo sfarbený – na žlto-čierno.

Maspalomas je ideálne miesto pre aktívnu, rodinnú dovolenku