Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Puerto del Carmen - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Puerto del Carmen, klikni

Letovisko Puerto del Carmen sa nachádza juhozápadne od hlavného mesta Lanzarote – od Arrecife. Medzinárodné letisko je situované iba 15 km od letoviska. Transport z neho trvá len pár minút.

V minulosti bolo Puerto del Carmen len malou dedinkou, ktorej obyvatelia sa venovali predovšetkým rybárstvu. Koncom 60. rokov sa však mestečko preorientovalo na cestovný ruch a začalo sa s výstavbou hotelových komplexov, ktorých výstavba trvá doteraz. Stredisko sa rozšírilo do takej miery, že môže poskytnúť lôžka pre viac ako 30 000 turistov. Tým Puerto del Carmen získalo štatút najväčšieho letoviska na celom ostrove Lanzarote.

Puerto del Carmen je prepojené so susedným strediskom Las Playas. Obe letoviská vytvárajú jedno veľké zábavné centrum, ktoré poskytuje výborné športové podmienky a bohatý nočný život. Mestečko je tiež centrom kultúrneho života, počas roka sa tu koná viacero karnevalov a osláv.

Okrem zábavy však mestečko poskytuje aj romantiku. Pekné je predovšetkým staré mesto a jeho uličky, a tiež aj malý prístav. Stredisko si obľúbili predovšetkým turisti z Nemecka a Veľkej Británie.

Puerto del Carmen je ideálnou voľnou pre tých, ktorí preferujú aktívnu formu dovolenky. Tiež sa však odporúča rodinám s malými deťmi, pre ktoré sú tu vybudované viaceré atrakcie.