Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Puerto del Carmen - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Puerto del Carmen ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. Tie sú situované predovšetkým v „novom meste“. Medzi najodporúčanejšie sa zaraďujú kluby ako napr. Cesars, Tropical, Route 66, Tequila Bar. V týchto podnikoch je tiež veľmi lacný alkohol.   Tiež je možné naraziť v starom meste Puerto del Carmen  na veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. Obľúbené sú predovšetkým reštaurácie ako napr. The Hanover II, La Ola a Capri. Popri reštauráciách je možné naraziť na obľúbené fastfoody alebo na niekoľko dobrých kaviarní. V noci sa tu organizujú diskotéky a koncerty. Mestečko ponúka aj  veľmi dobré podmienky pre nakupovanie.

Letovisko Puerto del Carmen je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. Populárne sú najmä výlety loďou na susedný ostrov Fuerteventura.

Stredisko je aj menším kultúrnym centrom celej oblasti, ročne sa tu organizuje viacero koncertov, osláv a festivalov. V uličkách mesta je možné stretnúť aj niekoľko pouličných umelcov. Každý týždeň sa tu tiež organizujú trhy s remeselným umením.

Letovisko Puerto del Carmen ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je tu možné vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, vodné skútre, windsurfing, parasailing či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky. Severne od mestečka je vybudované aj pekné golfové ihrisko.

Puerto del Carmen je ideálnou voľnou pre tých, ktorí preferujú aktívnu formu dovolenky. Tiež sa však odporúča rodinám s malými deťmi, pre ktoré sú tu vybudované viaceré atrakcie.

Okrem zábavy však mestečko poskytuje aj romantiku. Pekné je predovšetkým staré mesto a jeho uličky, a tiež aj malý prístav. Stredisko si obľúbili predovšetkým turisti z Nemecka a Veľkej Británie.