Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Oropesa del Mar - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Oropesa del Mar ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva aj v noci, nachádza sa tu  niekoľko barov a diskoték. V centre a na plážovej promenáde je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické španielske špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť aj zopár pouličných muzikantov. Raz týždne sa tu koná aj trh.

Stredisko má prekrásne staré centrum, plné pamiatok. No mestečko. Zaujímavé sú najmä cirkevné pamiatky ako napr. Kostol Panny Márie Trpezlivej, ale obľúbený je aj moslimský hrad Castillo de Oropesa. Pôvodne slúžil k obranným účelom. Bol vystavaný v 13. stor.. Zaujímavá je aj Kráľovská veža. Dnes je v nej múzeum. Mestečko je známe aj svojimi bujarými oslavami, napr. 23. júna sa už tradične oslavuje Svätojánska noc alebo na deň sv. Jána. Obľúbené sú tiež gastronomické slávnosti. Na periférii mesta sa nachádza aj zábavný park, ktorý poteší najmä malé deti.

Oropesa del Mar ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. V mestečku je vybudovaný aj športový prístav. V prírodnej rezervácii Columbretes je možné vykonávať podmorský rybolov. Potápači tu nájdu malú atrakciu – červený koral, ktorý sa vyskytuje len na pár miestach Stredozemného mora. Odporúča sa aj cyklistika.

Oropesa del Mar je známa nielen svojimi historickými pamiatkami, ktoré ukrýva staré centrum. Obľúbené sú najmä miestne pláže, ktoré sú ocenené Modrou vlajkou za čistotu mora a prostredia. Zaujímavé je aj okolie mesta, bohaté na prekrásnu prírodu. Poľnohospodárstvo je pre túto oblasť veľmi dôležitý zdroj príjmu. Klíma tu vytvára výborné podmienky pre pestovanie citrusov a zeleniny. Snáď každý návštevník musí ochutnať miestne muškátové víno.

Letovisko je teda ideálnym miestom pre pokojnú, ale aj aktívnu dovolenku. Tiež sa odporúča rodinám, ktoré chcú tráviť dovolenku s malými deťmi. Stredisko ponúka služby na najlepšej úrovni.