Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Oropesa del Mar - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Oropesa del Mar, klikni

Letovisko Oropesa del Mar sa nachádza na brehu pobrežia Costa del Azahar, v provincii Castellón. Mestečko je obklopené Oropeským pohorím a pohorím Monte del Bobalar. Letisko Manisese sa nachádza zhruba 80 km od mesta. Oropesa del Mar má výborné spojenie s okolitými mestami (diaľnica a železnica).

Mestečko má pomerne bohatú históriu. Archeológovia tu objavili pozostatky ešte z dôb paleolitu. V Oropesa del Mar žili aj Rimania a Ibéri, neskôr mesto muselo odolávať nájazdom pirátov. V 13. stor. tu Pedro I. z Anteguery nechal postaviť hrad, ktorý stojí dodnes. V druhej polovici 20. stor. sa mestečko mení na obľúbené letovisko. V súčasnosti stredisko obýva okolo 9000 obyvateľov.

Oropesa del Mar je známa nielen svojimi historickými pamiatkami, ktoré ukrýva staré centrum. Obľúbené sú najmä miestne pláže, ktoré sú ocenené Modrou vlajkou za čistotu mora a prostredia. Zaujímavé je aj okolie mesta, bohaté na prekrásnu prírodu. Poľnohospodárstvo je pre túto oblasť veľmi dôležitý zdroj príjmu. Klíma tu vytvára výborné podmienky pre pestovanie citrusov a zeleniny. Snáď každý návštevník musí ochutnať miestne muškátové víno. Oropesa del Mar vytvára aj výborné podmienky pre šport. V meste sa nachádza jeden z najlepších športových prístavov na celom pobreží.

Letovisko je teda ideálnym miestom pre pokojnú, ale aj aktívnu dovolenku. Tiež sa odporúča rodinám, ktoré chcú tráviť dovolenku s malými deťmi. Stredisko ponúka služby na najlepšej úrovni.