Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Ibiza - Turistické zaujímavosti

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Hlavné mesto láka dovolenkárov gotickou katedrálou, kláštorom, fotogenickou citadelou, ktorá je dominantou mesta. Historická časť mesta Dalt Villa bola zapísaná medzi pamiatky UNESCO.

V oblasti v okolí Puerto San Miguel je možné obdivovať krapnikové jaskyne a kostol sv. Michaela. Symbolom ostrova je magnetická hora Es Vedra.

Vodný park Aquapark poskytuje dovolenkárom špirálový tobogan, kĺzačku kamikadze atď.

V Punta Arabi a v San Carlosu sa usporadúvajú jedinečné trhy „kvetinových detí“.

Pre tých návštevníkov, ktorí uprednostňujú samotu, je určený susedný ostrovček Formentera (100 km2). Má nádherné čisté piesčité pláže.

Formenteru oddeľuje od Ibizi úzky prieliv o šírke 5 km. Jeho hlavným mestom je San Francisco. Nachádza sa tu i romanticky maják, ktorý obdivoval Jules Verne. Sú tu pokojnejšie rezorty ako na Ibize.  
 
Ostrov Formentera nie je taký preplnený ako ostatné v Baleárskom súostroví. Podobne ako Ibiza, je značne geograficky premenlivý, charakteristické preň sú rozsiahle obilné polia, vinice. Na jar sa podobá pestrej záhrade.

Medzi najkrajšie zálivy na Ibize patria Cala Vadella, Cala Portinatx, Cala Karraca. Je vhodná i pre milovníkov nočného života, pretože zábavné podniky sú otvorené až do rána.

Vnútrozemie je značne hornaté, plné subtropickej zelene. Pobrežie je často lemované prudko do mora klesajúcimi skalami.

Ostrov Ibiza v 60-tych rokoch vyhľadávali priaznivci hnutia hippies – deti kvetín.

Miestni obyvatelia sa venujú predovšetkým pestovaniu obilia, ktoré tu dozrieva už v júli. Poľnohospodári ho zberajú starými metódami, natriasaním vo vedre oddeľujú zrno od pliev.

Na hornatom teréne je možné vidieť pasúce sa kozy a ovce.