Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Calella de Palafrugell - Aktivity

Letovisko Calella de Palafrugell ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Mesto ožíva predovšetkým v noci, nachádza sa tu niekoľko barov a diskoték. Najviac ich je možné nájsť na hlavnej triede mestečka a plážovej promenáde. Práve na nej je možné nájsť aj niekoľko obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické katalánske špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť pouličných muzikantov.

Miestni obyvatelia často usporadúvajú mestské slávnosti. Na myse Cap Roig je vybudovaná zaujímavá botanická záhrada. Letovisko má aj prekrásne okolie, priam stvorené na výlety.

Calella de Palafrugell ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie.

Calella de Palafrugell má aj výborne vybudovanú infraštruktúru, zhruba 100 km južne od letoviska sa nachádza aj medzinárodné letisko. Transport z neho trvá zhruba dve hodiny.

Letovisko poskytuje predovšetkým pokojnejšiu dovolenku. Nie je také komerčné, ako iné strediská na pobreží Costa Bravy. Práve Calella de Palafrugell poskytuje návštevníkom pokoj a zaručený relax. Je teda určené najmä tým, ktorí nemajú radi preplnené pláže a živé centrum. V posledných rokoch bolo v Calella de Palafrugell vystavaných viacero luxusných hotelových komplexov, no je tu možné nájsť aj pekný kemping. Prekrásne pobrežie letoviska je ocenené Modrou vlajkou za čistotu mora a pláží.


Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku