Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Tossa de Mar - Dovolenka: Základné info

Mapa Tossa de Mar, klikni

Mestečko Tossa de Mar sa nachádza zhruba 95 km severne od Barcelony. Je situovaná na pobreží Costa Bravy, v provincii Girona. Jedná sa o najmalebnejšie katalánske mestečko s veľmi príjemnou atmosférou. Tossa de Mar sa označuje aj ako perla celého pobrežia Costa Brava.

Letovisko má veľmi bohatú históriu. Tossa de Mar bola založená ešte v 8 stor. pred. n. l. benátskymi kolonizátormi. Za pár rokov sa stala Tossa dôležitým prístavom, ktorí Rimania využívali aj počas Punských vojen. Neskôr sa mesto stalo sídlom významného šľachtického rodu – Torres de la Maresme. Z tohto obdobie sa zachovali pozostatky stredovekého hradu a pevnosti. Po protihabsburgskom povstaní v 18. storočí mesto stratilo význam a zmenilo sa na malú rybársku dedinku. Ďalší rozvoj Tossa de Mar bol zaznamenaný až v 90. rokoch 20. stor., keď sa stal významným turistickým centrom, ktorým je dodnes.

V súčasnosti má mestečko zhruba 5000 obyvateľov. Mesto však turistom neponúka len krásne pamiatky. Mesto je malým kultúrnym centrom celej oblasti, v centre sa nachádza múzeum a galéria, okrem toho sa každoročne konajú v meste hudobné slávnosti. Tossa de Mar má navyše zaujímavé okolie. Pláže v okolí mesta boli ocenené Modrou vlajkou za čistotu prostredia a samotného mora.

Tossa de Mar je ideálnym miestom pre pokojnú dovolenku. Mestečko nemá tak komerčný charakter ako iné strediská na Costa Brave

Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku