Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Caleta de Fuste / El Castillo - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Caleta de Fuste ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. Tiež je tu možné naraziť na veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. V noci sa tu organizujú diskotéky. V centre letoviska sa nachádza Pueblo Majorero - moderný komplex vybavený obchodmi, reštauráciami, barmi a všetkým, čo ku každému správnemu turistickému centru patrí. 

Oblasť letovísk je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. V samotnom Caleta de Fuste je možné tiež obdivovať niekoľko zaujímavostí, ako napr. veža Castillo del Fustes, z roku 1741. Veža strážila pobrežie pred nájazdmi pirátov. Do hlavného mesta premáva zo strediska niekoľko autobusov.

Caleta de Fuste  ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, surfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky. V okolí mesta je vybudované aj pekné golfové ihrisko. Mesto má aj malý prístav.

Vo februári sa tu každoročne koná karneval, ktorý navštevuje stovky turistov, predovšetkým kvôli nezabudnuteľnej atmosfére.

Letovisko Caleta de Fuste je ideálne pre aktívnu dovolenku. Stredisko je vhodné aj pre rodiny s malými deťmi.