Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Maspalomas - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Maspalomas ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. Tiež je tu možné naraziť na veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. V noci sa tu organizujú diskotéky. Maspalomas je známy tiež ako „nákupný raj juhu“. Je tu vystavaných viacero obchodných stredísk.

Letovisko Maspalomas je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. V blízkosti nájdeme atraktívnu chránenú oblasť s vizážou afrických púští - Dunas de Maspalomas. Oblasť je chránená od roku 1987. Ochranou sa zabránilo ďalšiemu rozširovaniu strediska. Piesok na miestnych plážach je zaujímavo sfarbený – na žlto-čierno – pozostatok sopečnej činnosti.

Maspalomas ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky. No medzi najväčšie lákadlá letoviska je však možné zaradiť nádherné 18-jamkové golfové ihrisko alebo najväčší aquapark na celých Kanárskych ostrovoch. Aquapark je rozlohou naozaj obrovský. Najznámejšou atrakciou parku je šmýkačka Tornádo, ktorú vidieť už z diaľky.

Maspalomas je ideálne miesto pre aktívnu, rodinnú dovolenku