Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Fuengirola - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Fuengirola a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Samotné staré mesto a jeho historické centrum prekvapí každého návštevníka. Preto je možné urobiť si malý výlet po mestských atrakciách a pamiatkach.

Turistom sa odporúča aby si urobili malý výlet do zhruba 30 km vzdialenej Malágy. Jedná sa o 6. najväčšie mesto v Španielsku. Zaujímavé je najmä centrum mesta, pri prístave. Medzi viacerými architektonickými skvostami dominuje katedrála Façade of the Cathedral. Okrem toho je možné nájsť v meste aj starú arénu pre býčie zápasy. V meste sa narodil Pablo Picasso, ktorý tu má galériu. Je to najnavštevovanejšia atrakcia mesta. Rovnako atraktívne sú však aj pozostatky arabského mestečka Alcazaba a starého kamenného divadla.

Pre výlet sú atraktívne aj okolité letoviská ako napr. Torremolinos alebo Banalmádeny. Jeho mestská časť Arroyo de la Miel  poskytuje turistom z celého okolia naozaj veľkú zábavu. Nachádza sa tu vodný park a zábavný park Tivoli World. Zaujímavý je aj tzv. Parque de la Paloma – Holubí park. Jedná sa o prekrásny park, v ktorom žije veľa zvierat. Atraktívny je najmä pre deti. Obľúbený je aj morské akvárium v Benalmadena Puerto Marina s morským tunelom a vybudovaným strateným mestom – Atlantídou. Starú atmosféru, typickú pre andalúzske dedinky, si zachovala historická časť letoviska - Banalmádena Pueblo. Nachádza sa tu aj malý letohrádok Castillo Colomares. Za výlet určite stojí hora Calamorro, ktorú vidieť už z diaľky. Na jej vrchol vysoký 750 metrov nad morom sa dá vyviesť lanovkou.