Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Ciutadella - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Ciutadella ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Zaujímavé programy uskutočňujú hotelové komplexy v jednotlivých mestských častiach v okolí. Zabaviť sa dá aj v baroch či niektorých kluboch. Tiež je tu možné naraziť na niekoľko reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické miestne špeciality. V mestečku sa nachádza aj niekoľko obchodov. Presne 24. júna sa každoročne koná slávnosť Sant Joan, ktorá je zaujímavá predovšetkým vďaka svojim jazdeckým hrám, ktoré majú pôvod v stredoveku.

Ciutadella ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Odporúča sa aj cyklistika. Tiež je tu vybudovaný pekný prístav.

Pre turistov je veľmi atraktívne aj staré centrum. Väčšina starých budov pochádza zo 17. storočia a boli vystavané v gotickom štýle. Zaujímavá je predovšetkým stará katedrála a tiež aj radnica s námestím. Turisti si určite všimnú aj paláce Palau Torre-Saura a Palau Salort či domy rodiny Torre-Saura z 19. stor.. 

Transport z letiska trvá zhruba 30 minút.

Ciutadella sa považuje za jedno z najkrajších miest na celých Baleárskych ostrovov. Vo svojom okolí poskytuje prekrásne pláže, preto sa letovisko stalo veľmi obľúbeným miestom pre pokojnú dovolenku.