Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Arenal d´en Castell - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Ostrov Menorka ponúka ideálne podmienky pre atraktívne výlety. Dodnes sa na ostrove nachádza veľké množstvo historických pamiatok. Krásna je aj tunajšia príroda.

Hlavné mesto ostrova je Maó. Toto mestečko bolo založené Hannibalovým bratom. Celé je vystavané v gregoriánskej architektúre. Najvýznamnejšia pamiatka v meste je chrám Església de Santa Maria, ktorý pochádza z 13. storočia. Okrem toho je možné prehliadnuť si viacero honosných domov z 18. stor., miestne kasárne či prístav. Zaujímavé je aj múzeum Ateneu.

Historické centrum celej Menorky je mesto Ciutadella na západe ostrova. Väčšina starých budov pochádza zo 17. storočia a boli vystavané v gotickom štýle. Zaujímavá je predovšetkým stará katedrála a tiež aj radnica s námestím. Turisti si určite všimnú aj paláce Palau Torre-Saura a Palau Salort či domy rodiny Torre-Saura z 19. stor..

Z prírodných pamiatok je snáď najznámejší národný park El Parc Natural de S’Albufera d’es Grau. Ten je dokonca chránený aj organizáciou UNESCO. Na rozlohe viac ako 2 000 hektárov je možné nájsť krásne jazero S’Albufera alebo ostrovček L’illa d’en Colom. Centrom parku je malá dedinka Es Grau. V parku je možné napočítať viac ako 100 druhov vtákov.

Pre výlet je atraktívna aj dedinka Naveta d’es Tudons, kde sa nachádza hrobka z doby bronzovej, ktorá pripomína obrátenú loď, ktorá pláva do „Zeme mŕtvych“. Nemenej zaujímavé je aj jedno z najstarších archeologických nálezísk na Baleároch - Torre d’en Gaumés. Nachádzajú sa tu obranné veže a megalitické stoly.

Pre výlet sa tiež odporúčajú jaskynné systémy v Cala Morell alebo jaskyne v Cala en Porter. Jedná sa o jaskynné talayotské pohrebiská z 8 storočia pred n. l.. Zaujímavá je jaskyňa De Jurat, ktorá je plná latinských nápisov, k jaskyni La cova d’en Xoroi sa zase viaže stará legenda. Tá hovorí, že pirát Xuroi v jaskyni 10 rokov väznil jedno dievča, ktoré mu porodilo 10 detí. Keď sa to dedinčania dozvedeli, tak piráta zhodili zo skaly a dievča oslobodili. Dnes sa  v tejto jaskyni organizujú diskotéky.