Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Tossa de Mar - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Tossa de Mar ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva aj v noci, nachádza sa tu  niekoľko barov a diskoték. V centre a na plážovej promenáde je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické španielske špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť aj zopár pouličných muzikantov. Raz týždne sa tu koná trh.

Tossa de Mar ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je tu možné vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. V meste sa  nachádza aj golfové ihrisko a zaujímavé sú aj výlety loďou po okolitých malých ostrovoch. Medzi atrakcie patrí aj paintball.

Mesto je malým kultúrnym centrom celej oblasti, v centre sa nachádza múzeum a galéria. Práve v galérii sa nachádzajú aj vzácne obrazy od maliara Marca Chagalla.  Okrem toho sa každoročne konajú v meste hudobné slávnosti.

Letovisko Tossa de Mar a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Samotné mesto prekvapí každého návštevníka. Preto je možné urobiť si malý výlet po mestských atrakciách a pamiatkach. V meste sa zachovali zvyšky hradu a pevnosti z 12. storočia. Z rozvalín je prekrásny výhľad na okolie mesta. Prekrásny je aj kostol San Vicente, ktorý je vyzdobený bielym mramorom a ukrýva aj vzácnu Čiernu Madonnu. Zaujímavý je aj výlet do miestnych jaskýň.

Pláže v okolí mesta boli ocenené Modrou vlajkou za čistotu prostredia a samotného mora.

Stredisko je vzdialené zhruba 95 km od Barcelony, s ktorou má výborné dopravné spojenie. Cesta z medzinárodného letiska trvá zhruba hodinu a pol.

Tossa de Mar je ideálnym miestom pre pokojnú dovolenku. Mestečko nemá tak komerčný charakter ako iné strediská na Costa Brave