Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Playa Blanca - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Playa Blanca ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. Tiež je tu možné naraziť na niekoľko reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. Popri reštauráciách je možné naraziť na obľúbené fastfoody alebo na niekoľko dobrých kaviarní, a to najmä v Marina Rubicon, ako napr. Cafe del Mar. V noci sa tu organizujú diskotéky, no za naozajstným nočným životom je treba cestovať do iných letovísk, napr. do Puerto del Carmen alebo do Costa Teguise. Mestečko neponúka príliš dobré podmienky pre nakupovanie. Miestne obchody a tovar v nich sú určené predovšetkým turistom. Preto sú ceny o niečo vyššie a kvalita výrobkov nižšia. Napriek tomu sa tu nachádza niekoľko obchodov, ktoré sa oplatí navštíviť.

Letovisko Playa Blanca je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. Populárne sú najmä výlety trajektom na susedný ostrov Fuerteventura.

Letovisko Playa Blanca ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, vodné skútre, windsurfing, parasailing či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky. Tiež sa tu nachádza jedno veľké, multifunkčné športové ihrisko.

Playa Blanca vytvorila s okolitými letoviskami jednu veľkú, turistickú oblasť. Je tu možné nájsť stovky hotelov, preto s ubytovaním v mestečku problém nie je. Za nočným životom však treba cestovať do okolitých letovísk.

Stredisko je známe aj svojim prístavom. Playa Blanca je ideálne letovisko pre pokojnú rodinnú dovolenku