Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Peniscola - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Peniscola, klikni

Letovisko Peniscola sa nachádza na pobreží Costa del Azahar a považuje sa za jeho najkrajšie stredisko. Peniscola je situovaná v v provincii Castelló, na rovnomennom polostrove.

Mestečko sa často nazýva aj ako „Gibraltár Valencie“. Má totiž opevnený prístav s veľkým majákom, ktorý je postavený na skalnatom myse. Peniscola zaznamenala najväčší rozkvet počas 13. storočia, keď tu bol vystavaný opevnený hrad Templárskych rytierov. V 15. storočí tu dokonca sídlil Avignonský pápež Benedikt XIII. Postupom času však mestečko strácalo význam. V druhej polovici 20. stor. sa z Peniscoli stalo obľúbené letovisko, ktorým je aj dodnes.

Napriek tomu, že je v súčasnosti Peniscola moderným letoviskom, zachovalo si mesto staré centrum s úzkymi uličkami a kamennými budovami. Peniscola ponúka tie najlepšie služby. V mestečku sú vybudované moderné hotelové komplexy, ale je možné tu nájsť aj malé penzióny. Peniscola má ideálne podmienky pre šport, turistiku, má zaujímavé okolie a miestne pláže sú ocenené Modrou vlajkou za čistotu prostredia a mora. Okrem toho sa tu každoročne koná aj medzinárodný filmový festival.

Peniscola je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku. Okrem bohatého nočného života, je  tu možné nájsť aj atmosféru typického španielskeho mestečka. Je vhodné aj pre rodiny, ktoré dovolenkujú s malými deťmi.