Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Nerja - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Nerja a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Samotné  mesto Nerja a jeho historické centrum prekvapí každého návštevníka. Preto je možné urobiť si malý výlet po mestských atrakciách a pamiatkach.

Snáď najväčšou turistickou atrakciou v okolí mesta je jaskyňa Cuevas de Nerja. Objavená bola v roku 1959. Nachádzajú sa v nej vzácne maľby, ktoré historicky spadajú do obdobia paleolitu. Tiež v jaskyni boli nájdené aj pozostatky človeka kromaňonského. V jednom jaskynnom priestore bola dokonca vytvorená koncertná sála.

Nemenej zaujímavý je aj akvadukt Águila a biela dedinka Frigiliana. V okolí sa nachádzajú aj dva prírodné parky, ktoré určite stoja za návštevu: Parque Natural de las Sierras de Tejeda, Almijara y Alhama a Paraje Natural Acantilados Maro-Cerro Gordo.

Neďaleký Almňecar má veľmi bohatú históriu. Minulosť tu zanechala prekrásne pamiatky. Keď bolo mestečko osídlené Arabmi, bol tu vystavaný Castillo de San Miguel (nachádza sa v ňom dnes múzeum) a ochranné veže, ktoré stoja dodnes. Počas archeologických vykopávok v 20. stor. tu bolo objavených 132 hrobiek pochádzajúcich z obdobia, keď mestečko obývali Rimania. Miesto archeologického nálezu je možné navštíviť, nazýva sa Necrópolis Puente de Noy a nachádza sa neďaleko Avenida del Mediterráneo. Zaujímavá je aj nekropola Puente de Noy, ktorú vybudovali Feničania. Okrem toho stojí určite za návštevu aj kostol Encarnación, navrhnutý známym architektom Juanom de Herrerou.

Mesto, ktoré určite stojí za návštevu je Granada. Leží vo vnútrozemí, pod horami Sierry Nevady. Jedná sa o hlavné mesto stredovekého Grandaského kráľovstva. Na dvoch susediacich kopcoch, stojí prekrásny súbor palácov - Alhambra a Albaycín. Východne od Alhambry ležia záhrady bývalej vidieckej rezidencie (Generalife) emirov, ktorý vládli tomuto regiónu Španielska v 13.-14. storočí. Sídelný dištrikt Albayzín je bohatý na maurské staviteľské prvky harmonizujúce s tradičnou andalúzskou architektúrou. Samotné staré mesto je zmes stoviek historických pamiatok. Celé mesto, rovnako ako aj jeho paláce, sú zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Turistom sa odporúča aby si urobili malý výlet do zhruba 60 km vzdialenej Malágy. Jedná sa o 6. najväčšie mesto v Španielsku. Zaujímavé je najmä centrum mesta, pri prístave. Medzi viacerými architektonickými skvostami dominuje katedrála Façade of the Cathedral. Okrem toho je možné nájsť v meste aj starú arénu pre býčie zápasy. V meste sa narodil Pablo Picasso, ktorý tu má galériu. Je to najnavštevovanejšia atrakcia mesta. Rovnako atraktívne sú však aj pozostatky arabského mestečka Alcazaba a starého kamenného divadla.

V okolí Nerja sa rozprestiera náhorná plošina Sierra Nevady, ktorá je ideálne najmä pre turistov.