Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Nerja - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Nerja ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva aj v noci, nachádza sa tu niekoľko  barov a diskoték. V centre a na plážovej promenáde je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické španielske špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť aj zopár pouličných muzikantov. Každý utorok sa tu koná trh.

Mestečko Nerja má veľmi bohatú históriu a dodnes zachované pamiatky. Nerja však dostala pomenovanie „Balkón Európy“, a to vďaka nádhernému výhľadu z veže Torre de las Guardas, ktorá bola postavená v roku 1660.  Jedná sa o jednu z najvyšších strážnych veží na juhu Španielska. Atraktívne sú aj ruiny arabskej pevnosti Pago del Castillo. V okolí mesta sa nachádzajú najznámejšie pamiatky Andalúzie, ba dokonca aj celého Španielska. Každý turista musí navštíviť miestnu jaskyňu Nerja.

Nerja ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je tu možnosť vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a  vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Odporúča sa aj cyklistika. V okolí mesta sa nachádza viacero pekných pláží, niektoré boli dokonca ocenené za čistotu alebo kvalitu služieb.

Nerja je ideálnym miestom pre pokojnú dovolenku. Je určená najmä tým, ktorí vyhľadávajú relax a menej turistov. V mestečku dnes žije zhruba 22 tisíc obyvateľov. Nerja je odporúčaná aj rodinám s deťmi a turistom, ktorí chcú na svojej dovolenke spoznávať zaujímavé miesta z okolia letoviska.