Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Malgrat de Mar - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Malgrat de Mar ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva predovšetkým v noci, preto sa tu nachádza veľké množstvo barov, diskoték a kasín. Najviac ich je možné nájsť na hlavnej triede mestečka a plážovej promenáde. Práve na nej je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické katalánske špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť aj zopár pouličných muzikantov.

Blízko Malgrat de Mar, pri neďalekom meste Palafolls, sa nachádza známy zábavný park Marineland. Pre deti je určený aj park Parc Francesc Macia.  Okrem toho je možné zažiť zábavu aj priamo v meste. Počas celého roka sa v letovisku konajú nejaké slávnosti či menšie festivaly.

Malgrat de Mar ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. V letovisku sa nachádzajú aj kvalitné tenisové kurty a minigolfové ihrisko.

Atraktívne je aj staré mesto Malgrat de Mar. Medzi typické dominanty mesta patrí „chrám pobrežia“, kostol Església de Sant Nicolau. Medzi architektonicky zaujímavé budovy môžeme zaradiť aj radnicu, starú nemocnicu, knižnicu, no snáď najzaujímavejší je miestny hrad - jedná sa o vežu nachádza na vrchole kopca, ktorý sa nachádza v strede mesta. Je obklopený prekrásnym parkom.

Letovisko má charakter pokojnejšieho strediska, ktoré je ideálne aj pre rodiny s malými deťmi. Taktiež ponúka zaujímavé okolie, ktoré je ideálne pre výlety. Podobne ako väčšina letovísk na pobreží Costa Bravy, tak aj toto  bolo ocenené Modrou vlajkou za čisté pláže a more. Stredisko je populárne nielen kvôli svojim prekrásnym plážam a službám na výbornej úrovni, ale aj kvôli dobrej dostupnosti. Mestečko je spojené s diaľnicou a so železnicou. Medzinárodné letisko je vzdialené zhruba 50 km, teda asi hodinu cesty.  Malgrat de Mar je teda letovisko ideálne pre pokojnú a rodinnú dovolenku.