Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Lloret de Mar - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Lloret de Mar a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Samotné mesto a mestečko prekvapí každého návštevníka. Preto je možné urobiť si malý výlet po mestských atrakciách a pamiatkach.

Určite sa oplatí zájsť do 75 km vzdialenej Barcelony. Je to hlavné mesto Katalánska a druhé najväčšie mesto v celom Španielsku. Turistom ponúka prekrásne pamiatky, zaujímavú architektúru, moderné múzeá, zábavné parky, obchody a kultúru. Snáď najzaujímavejšie sú samostatné diela architekta Antoniho Gaudího (1852–1926). Tie sú  súčasťou barcelonskej architektúry alebo ležia v jej bezprostrednej blízkosti. Gaudího práce výrazne ovplyvnili vývoj svetovej architektúry a stavebných technológií na prelome 19. a 20. storočia. Park Guell, Palacio Buell, Casa Vicens, Casa Mila či práce na fasáde Sagrady Familia, to všetko sú staviteľské skvosty osobitého rázu, ktorými Antoni Gaudí silne zasiahol do záhradného plánovania, sochárstva a vôbec všetkých dekoratívnych umení. Okrem toho je možné navštíviť úžasné galérie alebo navštíviť miestne divadlá, či futbalové zápasy klubu FC Barcelona.  

Neďaleko od Barcelony sa nachádza aj pohorie s krásnym kláštorom Monsserrat. Mnísi dodnes v katedrále chránia sošku čiernej madonny - “La Morenety”, ktorá je považovaná za patrónku Katalánska. Tiež je možné sa nechať vyviesť lanovkou na vrch San Jerónimo, z ktorého je krásny výhľad na celé okolie.

V meste Girona je zase galéria Salvatora Dáliho.

Určite sa oplatí navštíviť aj okolité menšie strediská ako napr.: Blanes. Atraktívne je aj staré mesto Banesu. Turistom sa odporúča navštíviť miestny hrad Sv. Jána. Čarovné sú najmä úzke, staré uličky mesta.

Ak Vás okúzli katalánska kultúra a architektúra, je možné absolvovať výlet po okolitých malých dedinkách. Každá z nich ukrýva jedinečnú atmosféru.