Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Lloret de Mar - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Lloret de Mar ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva predovšetkým v noci, preto sa tu nachádza veľké množstvo barov, diskoték, a kasín. Najviac ich je možné nájsť na hlavnej triede mestečka a plážovej promenáde. Práve na nej je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické katalánske špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť veľké množstvo pouličných muzikantov.

Lloret de Mar je aj významným kultúrnym centrom. Každú stredu sa organizujú nočné slávnosti piesní a koncertov, v každú sobotu sa zase robia predstavenia katalánskeho tanca sardany na Plaza de la Vila. Na sviatok sv. Jána sa oslavuje začiatok letnej sezóny. Najznámejší sviatok mesta je však Fiesta Mayor.

Historické centrum mesta sa zachovalo dodnes. Staré mesto ukrýva románsky kostol Ermita De Sant Quirze z roku 1079 a románsky kostol Ermita de la Mare de Déu de les Alegries (tiež z roku 1079). Zaujímavý je aj miestny secesný cintorín Cementiri Modernista (1900) s veľkým množstvom obdivuhodných skulptúr. Obľúbené je aj miestne múzeum a aréna s býčími zápasmi. Každý turista musí navštíviť aj záhrady Sv. Clotildy.

Stredisko je známe aj vďaka svojmu atraktívne vodnému parku - Water World a zábavnému parku Marineland.

Lloret de Mar ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Je možné si požičať aj vodné bicykle.

Lloret de Mar má aj výborne vybudovanú infraštruktúru (diaľnica a železnica), neďaleko od letoviska sa nachádza aj medzinárodné letisko. Transport  z neho trvá zhruba hodinu.

Najmä vďaka svojimi službám sa Lloret de Mar zaraďuje medzi špičkové európske letoviská. Ročne ho navštívi okolo 200 tisíc turistov. Stredisko poskytuje výborné podmienky pre aktívnu dovolenku. Odporúča sa aj rodinám s malými deťmi. Pre tie je tu vybudované množstvo atrakcií, medzi nimi aj vodný park.