Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Lanzarote - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Ostrov Lanzarote leží asi 115 km od západného pobrežia Afriky. Je 68 km dlhý a 27 km široký. Rozlohou 805 km štvorcových sa radí veľkosťou na štvrté miesto zo siedmych Kanárskych ostrovov. Obraz krajiny bol výrazne poznamenaný vulkanickou činnosťou. Na ostrove sa nachádza okolo 100 sopiek a cez 300 kráterov. Viac ako tretina ostrova je pokrytá čiernou lávou, šedým tufom a vulkanickým pieskom. Lanzarote má priaznivé podnebie po celý rok. Pod vplyvom pasátov a Kanárského morského prúdu tu panujú priemerné teploty medzi 15-25 stupnov Celzia, množstvo zrážok zodpovedá jednej pätine zrážok strednej Európy.
Lanzarote ponúka okrem krásnej dovolenky aj zaujímavú prírodu. Za pozornosť stoja predovšetkým Ohňové hory v národnom parku Timanfaya s rovnomennou najvyššou sopkou. Doteraz pustá sopečná krajina vznikala v priebehu šiestich rokov (1730-1736) nepretržitých sopečných erupcií, ktoré patria vo svetovej novovekej histórii vulkanizmu k najrozsiahlejším. Veľmi zaujímavým prírodným úkazom je El Golfo. Je to torzo obrovského kráteru polkruhového tvaru, v ktorom sa vytvorilo svetlozelené jazero s vyšším obsahom solí, ako má Mŕtve more. Iba dva kilometre od El Golfo sa nachádza Los Hervideros (variace sa pramene).
Od druhej polovice 20 stor. tu začali vznikať prvé letoviská, ktoré fungujú dodnes. Medzi najvýznamnejšie patria Playa Blanca alebo Costa Teguise.