Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Cala Tarida - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Cala Tarida a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.

Centrum ostrova – mesto Ibiza, je vzdialené zhruba 45 minút cesty. Ibiza predstavuje zaujímavý príklad interakcie medzi morským a pobrežným ekosystémom. Husté porasty morských rias pozostávajú z niekoľkých endemických druhov a poskytujú útočisko bohatému podmorskému životu. Ibiza má tiež pestrú históriu. Archeologické nálezy v oblasti Sa Caleta (osídlenie) a Puig des Molins (pohrebisko) sú dôkazom dôležitosti ostrova v obchodnej politike Stredomoria. Opevnené mesto Alta Vila je pozoruhodnou pripomienkou vojenskej renesančnej architektúry a výrazne ovplyvnilo plánovanie španielskych koloniálnych osád v Novom svete. Mesto je dokonca zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Zaujímavé je aj Museu d'Art Contemporani – galéria ostrova alebo Museu Arqueológic – múzeum archeológie. Pre turistov je atraktívne aj námestie pouličných bláznov – námestie Sa Penya.

Návštevníkom ostrova Ibiza sa odporúča aj návšteva jaskynného komplexu Cova de Can Marçà. Atraktívny je aj výlet do Es Cubelles, kde sa nachádzajú staré pirátske veže.

Najväčšou atrakciou ostrova však naďalej zostávajú tanečné kluby v hlavnom meste alebo v menších letoviskách.

Okrem toho je možné navštíviť aj susedný ostrov Formentera. Hlavné mesto ostrova je La Savina, ktoré obkolesujú dve slané jazerá - Estany d¨es Peix a Estany Pudent. Zaujímavé je aj ďalšie centrum ostrova - Sant Francesc Xavier. Každé mestečko, či dedinka má typickú atmosféru, ale zároveň je možné v každom nájsť nejakú zaujímavosť. Na celom pobreží ostrova sa nachádza niekoľko kamenných rozhľadní a opevnení, ktoré pochádzajú ešte z rímskych čias. V južnej časti ostrova sa dokonca nachádza viac ako 40 archeologických nálezísk. V okolí ostrova je možné nájsť aj vhodné miesta pre potápanie. Podmorský svet je tu veľmi zaujímavý.