Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Santa Eulária des Riu - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Santa Eulária des Riu a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.

Zo Santa Eulária des Riu premáva pravidelná linka do hlavného mesta ostrova – do mesta Ibiza. Ibiza predstavuje zaujímavý príklad interakcie medzi morským a pobrežným ekosystémom. Husté porasty morských rias pozostávajú z niekoľkých endemických druhov a poskytujú útočisko bohatému podmorskému životu. Ibiza má tiež pestrú históriu. Archeologické nálezy v oblasti Sa Caleta (osídlenie) a Puig des Molins (pohrebisko) sú dôkazom dôležitosti ostrova v obchodnej politike Stredomoria. Opevnené mesto Alta Vila je pozoruhodnou pripomienkou vojenskej renesančnej architektúry a výrazne ovplyvnilo plánovanie španielskych koloniálnych osád v Novom svete. Mesto je dokonca zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Zaujímavé je aj Museu d'Art Contemporani – galéria ostrova alebo Museu Arqueológic – múzeum archeológie. Pre turistov je atraktívne aj námestie pouličných bláznov – námestie Sa Penya.

Návštevníkom Ibizy sa odporúča aj návšteva jaskynného komplexu Cova de Can Marçà. Atraktívny je aj výlet do Es Cubelles, kde sa nachádzajú staré pirátske veže.

Najväčšou atrakciou ostrova však naďalej zostávajú tanečné kluby v hlavnom meste alebo v menších letoviskách.

Okrem toho je možné navštíviť aj susedný ostrov Formentera. Z letoviska Santa Eulária des Riu premáva raz denne trajekt na tento zaujímavý ostrov. Hlavné mesto ostrova je La Savina, ktoré obkolesujú dve slané jazerá - Estany d¨es Peix a Estany Pudent. Zaujímavé je aj ďalšie centrum ostrova - Sant Francesc Xavier. V každom mestečku, či dedinke je možné nájsť nejakú zaujímavosť a typickú atmosféru. Na celom pobreží ostrova sa nachádza niekoľko kamenných rozhľadní a opevnení, ktoré pochádzajú ešte z rímskych čias. V južnej časti ostrova sa dokonca nachádza viac ako 40 archeologických nálezísk. V okolí ostrova je možné nájsť aj vhodné miesta pre potápanie. Podmorský svet je tu veľmi zaujímavý.