Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Port d’Alcudia - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Port d’Alcudia ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Zaujímavé programy uskutočňujú aj hotelové komplexy v jednotlivých mestských častiach v okolí. Zabaviť sa dá aj v baroch či niektorých kluboch. Tiež je tu možné naraziť na niekoľko reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. V noci sa tu organizujú diskotéky. V mestečku je možné nakúpiť tovar každého druhu, po celom meste sa nachádza stovky obchodov.  

Port d’Alcudia je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. Snáď najznámejšia je neďaleká rezervácia vodného vtáctva. Staré mesto Alcudia zase skrýva veľa starých pamiatok, medzi nimi napríklad aj staré rímske divadlo.

Neďaleko od Port d’Alcudia je možné nájsť aj ranč s koňmi.

Port d’Alcudia ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky.

Známy je aj miestny prístav, z ktorého denne premávajú trajekty do Barcelony či na okolité ostrovy. Priaznivci golfu tu zase nájdu jedno z najlepších golfových ihrísk na celom ostrove. Golfové ihrisko je situované na východ od mesta, smerom ku letovisku Alcanada.

Port d’Alcudia je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku. Letovisko ponúka výborné podmienky pre šport, zábavu a miestne služby sú na výbornej úrovni. Stredisko sa odporúča aj rodinám s malými deťmi.