Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Peniscola - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Peniscola ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva aj v noci, nachádza sa tu  veľké množstvo barov a diskoték. V centre a na plážovej promenáde je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické španielske špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť aj zopár pouličných muzikantov. Raz týždne sa tu koná aj trh.

Peniscola ponúka zaujímavú históriu. Za návštevu určite stojí miestny Templársky hrad, vystavaný v 13. storočí na obranu. Hrad je vystavaný na 54 metrov vysokej skale, z ktorej je nádherný výhľad. Hrad je najväčšou atrakciou v celom okolí. V 15. storočí tu dokonca sídlil Avignonský pápež Benedikt XIII. Prechádzka historickým centrom mesta je naozajstným zážitkom. 

Peniscola ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. V mestečku je vybudovaný aj športový prístav. Odporúča sa aj cyklistika. Najbližšie golfové ihrisko sa nachádza 35 km od mesta.

Rodiny, ktoré dovolenkujú spolu s deťmi by určite mali navštíviť vodný park Aquarama, ktorý poskytuje rôzne zaujímavé atrakcie. Obísť by ste nemali ani lunapark. Začiatkom septembra sa v meste konajú dvojtýždňové slávnosti na pamiatku patrónky mesta Ermitani. Okrem toho sa tu každoročne koná aj medzinárodný filmový festival

Obľúbené sú najmä miestne pláže, ktoré sú ocenené Modrou vlajkou za čistotu mora a prostredia. Zaujímavé je aj okolie mesta, bohaté na prekrásnu prírodu. Poľnohospodárstvo je pre túto oblasť veľmi dôležitý zdroj príjmu. Klíma tu vytvára výborné podmienky pre pestovanie citrusov a zeleniny.

Peniscola je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku. Okrem bohatého nočného života, je  tu možné nájsť aj atmosféru typického španielskeho mestečka. Je vhodné aj pre rodiny, ktoré dovolenkujú s malými deťmi.