Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Palma de Mallorca - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Palma de Mallorca ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Ruch a nočný život je možné nájsť predovšetkým v novej, modernej časti mesta. Modernú časť pretína široká aleja, tiahnuca sa až k zálivu. Lemujú ju mohutné storočné platany a vždy zelené palmy. Zabaviť sa dá najmä v baroch či niektorých kluboch. Tiež je tu možné naraziť na veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. Najviac ich je v okolí slávneho námestia Gomila a v štvrti La Lonja s rušným nočným životom V noci sa tu organizujú divoké party a diskotéky. Nie je ničím výnimočným, že tu stretnete najlepších dídžejov na svete. Od historického centra mesta, až po dopravný prístav, sa rozkladá veľký prístav, ktorý je lemovaný palmovou promenádou Paseo Marítimo. Obchodné a kultúrne centrum mesta ponúka tiež veľké nákupné a zábavné možnosti. Nezabudnuteľným zážitkom je tiež návšteva trhoviska Mercado Olives.

Palma de Mallorca je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. Samotné mesto ponúka veľa pamiatok, ktoré určite stoja za návštevu. Nad mestom sa týči hrad Bellver. Hrad pochádza z 13. storočia a bol dokončený za vlády Jakuba II.. Bellver nikdy nebol sídlom kráľov, no slúžil iba ako nedobytná pevnosť a neskôr ako  väzenie. No jednoznačne najpôsobivejšou architektonickou pamiatkou je stredoveká gotická katedrála Svetla. Je jedna z najväčších tohto druhu na svete. Začala sa stavať v roku 1230, počas vlády prvého katolíckeho kráľa Jakuba I.. Katedrála je „zmesou“ rôznych stavebných štýlov - od gotiky až po modernizmus. V interiéri je možné obdivovať diela katalánskeho architekta Gaudiho zo začiatku 20. storočia. Nemenej zaujímavý je aj susedný kráľovský palác Almudaina. Dodnes tu pri svojich návštevách úraduje španielsky kráľ. Pozoruhodné sú tiež šľachtické paláce s impozantnými nádvoriami a záhradami, ktoré tvoria srdce starého centra mesta Palma. Za pozornosť rozhodne stojí aj miestne múzeum svetoznámeho maliara Juana Miró, ktoré uchováva viac ako tisíc jeho prác.

Palma de Mallorca ponúka ideálne podmienky aj pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a  vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika. Známy je aj miestny prístav, z ktorého denne premávajú trajekty do Barcelony či na okolité ostrovy.

Palma de Mallorca je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku. V meste sa nachádzajú stovky barov a obchodov. Okrem toho letovisko ponúka aj dobré športové či kultúrne podmienky. Hotelové komplexy, ktoré sú vhodné najmä pre rodiny s deťmi sa nachádzajú prevažne v mestských častiach ako napr. Can Pastilla, Sometines,...