Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

El Cotillo - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko El Cotillo ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. Tiež je tu možné naraziť na veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. V noci sa tu organizujú diskotéky. Na plážovej promenáde je možné nájsť viacero obchodov.

Oblasť letovísk je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. Samotné mesto však neponúka veľa pamiatok. Okolité pieskové duny sú dokonca vyhlásené za prírodnú rezerváciu. 

El Cotillo ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, surfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky.

Dnes je mestečko rajom všetkých vyznávačov windsurfingu. Silný príboj a veľké morské vlny sú počas veterného počasia dokonca aj trocha nebezpečné a pláže vtedy nie sú vhodné na kúpanie. Odliv je však väčšinou bezpečný.

V neďalekom Baku sa nachádza aj novovybudovaný aquapark s umelým vlnobitím a toboganmi. Jedná sa o najväčší aquapark na celom ostrove.

El Cotillo je však známe nielen svojim vodným parkom, ale aj  malým prístavom.

El Cotillo je ideálnym miestom pre pokojnú dovolenku. S hlavným mestom má veľmi dobré spojenie. Pre svoju romantickú atmosféru sa stredisko odporúča aj zamilovaným párom.