Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Costa Teguise - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Costa Teguise ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. Tiež je tu možné naraziť na veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. Popri reštauráciách je možné naraziť na obľúbené fastfoody, ktorých je tu naozaj dosť. V noci sa tu organizujú diskotéky. Mestečko ponúka aj dobré podmienky pre nakupovanie, aj keď miestne obchody a tovar v nich sú určené predovšetkým turistom. Preto sú ceny o niečo vyššie a kvalita výrobkov nižšia. Napriek tomu sa tu nachádza niekoľko obchodov, ktoré sa oplatí navštíviť.

Letovisko Costa Teguise je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. Do hlavného mesta ostrova Lanzarote, je to iba 15 minút cesty. Pre lepšie cestovanie po ostrove sa odporúča, prenajať automobil.

Letovisko Costa Teguise  ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je tu možné vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú sú tu vybudované výborné podmienky. Atraktívne je aj miestne golfové ihrisko.

Táto oblasť je známa veternejším, no slnečným počasím, ktoré vytvára ideálne podmienky pre windsurfing.

Costa Teguise má aj výborné ubytovacie možnosti. Je tu možné nájsť luxusné päťhviezdičkové hotely, ale aj malé vilky, ktoré ponúkajú ubytovanie v súkromí. Svoje letné sídlo tu má aj španielska kráľovná.