Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Caleta de Fuste / El Castillo - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Ostrov Fuerteventura ponúka veľa zaujímavých miest, ktoré určite stoja za videnie. Ostrov prekypuje predovšetkým prírodnými zaujímavosťami.

Najnavštevovanejšou atrakciou Fuerteventury je prírodný park Playa de Cofete. Nachádza sa na západnom pobreží polostrova Jandía. Jedná sa o 15 km dlhú pláž, ktorú lemujú prekrásne pieskové duny a skalnaté pahorky, z nich najvyšší je Villa Winter. Na polostrove je ešte možné navštíviť aj prekrásnu pláž Playa de Sotavento.

Nemenej zaujímavý je aj národný park Las Dunas de Corralejo. Park s nekončiacimi pieskovými dunami sa nachádza na severe ostrova. Popri celom parku sa rozkladajú prekrásne, osamotené pláže. Niektoré z nich využívajú nudisti.

Na severe ostrova je možné navštíviť aj dedinku Lajares, v ktorej sa nachádzajú zrekonštruované veterné mlyny. Pekný veterný mlyn nájdete aj vo vnútrozemnej dedinke Tefia.

Jednou z najstarších dediniek na celom ostrove je Betancuria. Bola založená v roku 1405 a dodnes si zachovala atmosféru stredovekej dediny. Je pamiatkovo chránená. Dominantou obce je malý, biely kostolík z roku 1620. Nachádza sa tu aj malé archeologické múzeum ostrova. Za návštevu  stojí aj dedinka Vega de Río de las Palmas.

Častým cieľom turistov je aj rybárska dedinka Ajuy. Pláž je tu tvorená vyhasnutou sopečnou lávou, preto má čiernu farbu. V miestnych skalách sa nachádzajú pekné jaskyne. Do jednej vedú 150 metrov dlhé, do skaly vytesané schody.

Najkrajší výhľad na celý ostrov je z vrchu Tegú – 645 metrov nad morom.