Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Cala en Porter - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Cala en Porter ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Zaujímavé programy uskutočňujú hotelové komplexy v jednotlivých mestských častiach v okolí. Zabaviť sa dá aj v baroch či niektorých kluboch. Tiež je tu možné naraziť na niekoľko reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. Snáď najznámejšia reštaurácia je Cova d´en Xoroi, ktorá sídli na skale s terasou. V noci sa tu organizujú diskotéky. V mestečku sa nachádza aj niekoľko obchodov a supermarket.

Cala en Porter je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. No aj v samotnom stredisku sa nachádza niekoľko miest, ktoré určite stoja za návštevu. Predovštekým to sú jaskynné talayotské pohrebiská z 8 storočia pred n. l.. Zaujímavá je jaskyňa De Jurat, ktorá je plná latinských nápisov, k jaskyni La cova d’en Xoroi je zase viaže stará legenda. Tá hovorí, že pirát Xuroi v jaskyni 10 rokov väznil jedno dievča, ktoré mu porodilo 10 detí. Keď sa to dedinčania dozvedeli, tak piráta zhodili zo skaly a dievča oslobodili. Dnes sa  v tejto jaskyni organizujú diskotéky.

Cala en Porter ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika.

Transport z letiska trvá len niekoľko minút.

Cala en Porter je typické letovisko, ktoré poskytuje služby na výbornej úrovni. Atraktívna je najmä miestna pláž. Cala en Porter je teda priam ideálna pre pokojnú dovolenku. Je vhodná aj pre rodiny s malými deťmi.