Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Benalmádena - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Benalmádena ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva aj v noci, nachádza sa tu  veľké množstvo barov a diskoték. V centre a na plážovej promenáde je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické španielske špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť aj zopár pouličných muzikantov. Raz týždne sa tu koná aj trh.

Mestská časť Arroyo de la Miel  poskytuje turistom zábavu. Nachádza sa tu vodný park a zábavný park Tivoli World. Zaujímavý je aj tzv. Parque de la Paloma – Holubí park. Jedná sa o prekrásny park, v ktorom žije veľa zvierat. Atraktívny je najmä pre deti. Obľúbený je aj morské akvárium v Benalmadena Puerto Marina s morským tunelom a vybudovaným strateným mestom – Atlantídou.

Starú atmosféru, typickú pre andalúzske dedinky, si zachovala historická časť letoviska - Banalmádena Pueblo. Nachádza sa tu aj malý letohrádok Castillo Colomares. Za výlet určite stojí hora Calamorro, ktorú vidieť už z diaľky. Na jej vrchol vysoký 750 metrov nad morom sa dá vyviesť lanovkou.

Benalmádena ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na pláži sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a  vodných a plážových športov. Obľúbené je aj vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre, parasailing či plachtenie. V okolí letoviska sa nachádza aj golfové ihrisko. Odporúča sa aj cyklistika.

Banalmádene je vystavaný aj jeden z najlepších športových prístavov na celom svete. Každoročne sa na pobreží mestečka konajú závody regát a tiež aj medzinárodná súťaž v rybolove.

Benalmádena je ideálne miesto pre pokojnú, ale aj aktívnu dovolenku. Najživšia časť letoviska je Puerto Marina, kde je možné naraziť na celkom bohatý nočný život. Stredisko sa odporúča aj rodinám, ktoré sa chystajú na dovolenku s malými deťmi.