Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Arrecife - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Ostrov Lanzarote ponúka ideálne podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Väčšia časť ostrova je dokonca chránená UNESCOM, preto je tu možné vidieť prírodu takmer v neporušenom stave.

Za pozornosť stoja predovšetkým Ohňové hory v národnom parku Timanfaya s rovnomennou najvyššou sopkou. Doteraz pustá sopečná krajina vznikala v priebehu šiestich rokov (1730-1736) nepretržitých sopečných erupcií, ktoré patria vo svetovej novovekej histórii vulkanizmu k najrozsiahlejším. Žeravá láva zmietla zo zemského povrchu 11 dedín, obyvateľstvo hromadne opúšťalo ostrov a osídľovalo susedné ostrovy. Nachádza sa tu okolo 27 stále činných sopiek. Na mnohých miestach sa v tomto národnom parku nachádza doteraz rozžeravená magma iba niekoľko metrov pod povrchom, preto z bezpečnostných ale aj komerčných dôvodov sa nepovoľuje vstup mimo ciest, a do najexponovanejšej oblasti sa návštevníci dostanú iba v autobuse, ktorý je na to určený. Zamestnanci parku vám ochotne názorne predvedú žeravosť zeme tým, že do 6 metrov hlbokého navŕtaného otvoru nalejú vodu, ktorá o 3 sekundy vytryskne v podobe gejzíru do výšky.

Veľmi zaujímavým prírodným úkazom je El Golfo. Je to torzo obrovského kráteru polkruhového tvaru, v ktorom sa vytvorilo svetlozelené jazero s vyšším obsahom solí, ako má Mŕtve more. Iba dva kilometre od El Golfo sa nachádza Los Hervideros (variace sa pramene). Silný príboj oceánu tu naráža do skál, ktoré vznikli počas zemetrasení a erupcií z vriacej lávy.

V severnej časti ostrova medzi dedinkami Guatiza a Mala sú rozsiahle kaktusové plantáže. Nachádza sa tu aj prekrásna záhrada kaktusov, v ktorej našlo domov viac ako 10 000 exemplárov dovezených z celého sveta.

Na ostrove sa nachádzajú jaskyne vulkanického pôvodu, ktoré sú turisticky veľmi atraktívne. Je to vlastne jedna jaskyňa, ktorá vznikla prehistorickou vulkanickou činnosťou postupným tuhnutím lávy pod povrchom, a je rozdelená na dve; každá má vlastný vstup. Prvá, Jameos del Agua, má jazierko v ktorom žije unikátny endemický druh malých bielych morských krabov. Sú slepí a okrem jaskyne žijú iba hlboko v oceáne. Ďalej je tu menší, umelo vytvorený bazén s azúrovo modrou vodou a koncertná sála s mimoriadnou akustikou. Na hornom poschodí je fotografická expozícia flóry a fauny Kanárskych ostrovov. Druhá jaskyňa Cueva de los Verdes je 7 kilometrov dlhý lávový tunel, z ktorého je sprístupnený asi kilometer. 

Atrakcie chtivým solventnejším turistom je možné odporučiť ponorkové safari v Puerto Calero. 

Ostrov Lanzarote miloval aj svetoznámy umelec a architekt - César Manriqueho, ktorý sa zaslúžil o jeho súčasnú tvár. Preto je tu možné nájsť množstvo jeho diel a výtvorov. Známy je predovšetkým jeho dom v Tahiche, ktorý stojí priamo v prúde skamenej lávy. Za návštevu stojí aj kaktusová záhrada Jardín de Cactus s veterným mlynom, jaskyňou Jameos del Aqua alebo nádhernou vyhliadkou na ostrov Graciosa - Mirador del Río. Ďalej taktiež Hotelový komplex Costa Tequises s nádherne upravenými záhradami, dlhými plážovými promenádami, obchodmi a prepychovými reštauráciami a barmi. Toto moderné prázdninové centrum má množstvo zátok ku kúpaniu, ktoré sú ako prírodné, tak i umelo vytvorené.