Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Arrecife - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Arrecife ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. Tie sú situované predovšetkým v „novom meste“. Tiež je možné naraziť v starom meste Arrecife na veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. Popri reštauráciách je možné naraziť na obľúbené fastfoody alebo na niekoľko dobrých kaviarní. V noci sa tu organizujú diskotéky a koncerty. Mesto ponúka aj  veľmi dobré podmienky pre nakupovanie. Odporúča sa navštíviť obchodnú oblasť Calle Real. Zo služieb je v meste možné nájsť úplne všetko: banky, nemocnicu, poštu,...

Letovisko Arrecife je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. Populárne sú najmä výlety loďou na susedný ostrov FuerteventuraGran Canaria.

Stredisko je aj kultúrnym centrom celej oblasti, ročne sa tu organizuje viacero koncertov, osláv a festivalov. Najväčšie slávnosti sa konajú 25. augusta. Snáď najviac živo je v uliciach mesta najmä počas karnevalu. V uličkách mesta je možné stretnúť aj niekoľko pouličných umelcov.

Mesto je sídlom aj viacerých inštitúcii ako napr. gymnázia, školy,.. ale aj múzeá a galérie. Medzi najnavštevovanejšie múzeum patrí  Museum of Contemporary Art.

Letovisko Arrecife ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, vodné skútre, windsurfing, parasailing či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky. Lagúna El Charc je vhodná aj pre rybolov a potápanie.

Mesto má ideálne spojenie s okolitým svetom, predovšetkým vďaka medzinárodnému letisku, ktoré sa nachádza zhruba 15 minút cesty juhozápadným smerom.

Súčasťou hlavného mesta je aj susedné letovisko Playa Honda.

Arrecife je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku. Ponúka výborné podmienky pre šport, zábavu, ale aj oddych. Odporúča sa aj rodinám s malými deťmi.